У США близько третини дітей з харчовою алергією зазнають цькування з боку однолітків

Харчова алергія накладає багато обмежень у повсякденному житті, але для дитини вона може стати справжнім випробуванням. Підлітки часто дражнять тих, хто виділяється, і можуть завдати реальної шкоди здоров’ю своїми діями. Автори нового дослідження оцінили, із чим стикаються діти з таким діагнозом.

У своїй публікації алергологи з Дитячої національної лікарні у Вашингтоні зазначили, що харчова алергія дуже заважає нормальній соціалізації у дитячому колективі, через що такі пацієнти часто стають ізгоями та об’єктами цькування. У новому дослідженні взяла участь 121 дитина 9-15 років. У всіх добровольців діагностовано щонайменше одну з восьми IgE-опосередкованих харчових алергій — на арахіс, фундук, коров’яче молоко, яйця, пшеницю, сою, рибу та інші продукти.

На питання, чи стикаються вони зі знущаннями через свою алергію, 17% дітей відповіли ствердно. Але коли вчені поставили низку уточнюючих питань, цей показник зріс до 31%.

У США близько третини дітей з харчовою алергією зазнають цькування з боку однолітків

Точний діагноз поставить лише лікар, але до прийому фахівця краще підготуватися заздалегідь. Про це у нашому матеріалі.

Серед тих, хто зізнався у буллінгу, 51% повідомили, що періодично страждають від прямої фізичної агресії з боку однолітків: наприклад, у них перед обличчям розмахували алергенною їжею або навмисно підмішували її, щоб викликати напад. Ще 66% дітей зазнають словесних загроз та образливої критики. Вісім учасників повідомили, що однокласники поширюють про них чутки та не кличуть їх брати участь у спільних заходах.

Примітно, що лише 12% батьків учасників повідомили, що вони знають про цю проблему, і далеко не всі (93%) дізналися про це від самої дитини.

“Результати цього дослідження наочно демонструють необхідність широкої освіти в школах з питань харчової алергії та поінформованості про знущання, пов’язані з нею”, – повідомили вчені.