Пандемія посилила симптоми депресії майже у половини пацієнтів із цим розладом
За найскромнішими оцінками, кожна третя людина у світі зазнає хронічного стресу, і все більше людей страждають від депресії та тривожності. Як показало нове дослідження, ще більш уразливими є пацієнти, у яких була діагностована депресія до пандемії.
Результати роботи фахівців системи охорони здоров’я Intermountain Healthcare були представлені на конференції Американської кардіологічної асоціації (AHA). У дослідженні взяли участь понад 4,6 тисяч пацієнтів, які зверталися за медичною допомогою з симптомами депресії як до COVID-19, так і під час пандемії.
Пандемія посилила симптоми депресії майже у половини пацієнтів із цим розладом.
Аналіз даних показав, що у пацієнтів з депресією, діагностованою до початку 2020 року, показники депресії стали вищими. Загалом близько 40% учасників повідомили про те, що протягом першого року COVID-19 їх стан або не покращився, або став ще гіршим.
Автори дослідження також виявили, що такі учасники вперше з’явилися чи посилилися ознаки тривожності. Пацієнти з депресією у 2,8 рази частіше зверталися до відділень невідкладної допомоги з приступами тривоги порівняно з населенням загалом. Крім того, вони в 1,8 рази частіше викликали швидку зі скаргами на сильні болі в грудях.
Зібрали все, що треба знати про цей розлад. Воно набагато серйозніше, ніж може здатися.
Фахівці нагадали, що тривала депресія та тривожність не тільки позначається на якості життя, а й значно підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань через збільшення частоти серцевих скорочень та підвищений рівень кортизолу. Відомо , що люди, які зазнають чотирьох і більше симптомів депресії, на 20% частіше страждають від хвороб серця.
«Депресія є сильним фактором ризику розвитку серцево-судинних захворювань, а через пандемію дедалі більше людей почуваються пригніченими. Через кілька років ми можемо побачити збільшення захворюваності на ці патології», — повідомили автори дослідження.