Під час панічної атаки людям здається, що вони вмирають
COVID-19 та пов’язані з ним карантинні заходи впливають на психічний стан людей. Після початку пандемії люди значно частіше стали цікавитися симптомами панічних атак та методами їхнього лікування. Розбираємось, на які речі варто звертати увагу в епоху підвищеної тривожності.
Спонтанний напад сильного страху, прискорене серцебиття, пітливість, тремтіння, запаморочення і почуття приреченості — під час панічної атаки людям здається, що вони вмирають, божеволіють або переживають серцевий напад. Панічні атаки зазвичай тривають від 5 до 20 хвилин, досягаючи піку до 10 хвилин.
Основна причина панічної атаки – сильний стрес. Зараз, за часів пандемії, Національний альянс із психічних захворювань (NAMI) оголосив про 5% зростання тривожних розладів, куди входить і панічний розлад. Реальні цифри ймовірно вищі, тому що далеко не кожна людина, яка зазнала панічну атаку, звертається за медичною допомогою.
Під час панічної атаки людина відчуває настільки сильний жах, що йому здається, ніби він ось-ось помре. Іноді почуття страху викликає переднепритомний стан, але це трапляється дуже рідко. Найчастіше напади проходять без серйозних наслідків для здоров’я, але для деяких людей вони можуть бути справді небезпечними. Наприклад, при ішемічну хворобу серця часті напади паніки можуть погіршувати стан здоров’я. Якщо людина має захворювання серця чи інші хронічні хвороби, протягом яких можуть впливати панічні атаки, важливо якнайшвидше розпочати лікування.