Сезон відпусток закінчився — настав час перевірити родимки

Після відпустки потрібно не лише розібрати валізи, а й перевірити, як там живуть наші родимки. Якщо ви цього ще не зробили, зараз саме час.

Вчені вважають , що навіть періодичне перебування на сонці, а тим більше сонячні опіки в анамнезі – можуть стати тригером розвитку меланоми. Важливо тримати руку на пульсі та після завершення відпускного сезону ретельно перевіряти шкіру на предмет нових родимок та змін у старих.

Втім, постійні відвідувачі студій засмаги ризикують не менше: дослідження підтверджують, що використання солярію також тісно пов’язане з діагнозом «меланома». Так що небезпека підстерігає всіх – і дачників, з їх сонячними ваннами на грядках, і любителів «потюленити» на пляжі, і навіть суворо міських пташок, які не гидують соляріями.

І найвразливіші з нас — люди зі світлою шкірою, безліччю родимок, слабким імунітетом і ті, хто має родичів, які хворіли на меланому. Загалом меланома частіше зустрічається у чоловіків, але у віці до 50 років у жінок частіше, ніж у чоловіків. При цьому ризик меланоми зростає з віком.

Меланома не болить, але вбиває — чому важливо контролювати родимки

Спочатку меланома схожа на звичайну темну родимку, яка може зовсім не турбувати людину. Це, як правило, перша чи друга стадія захворювання, яка має добрий прогноз виживання. Але найчастіше пацієнти приходять до лікарів на третій чи четвертій стадії, коли меланома вже поширилася на лімфатичні вузли та інші органи. І тут прогнози набагато гірші.

Саме тому лікарі рекомендують щомісяця самостійно обстежити родимки, і хоча б раз на рік показувати їхню онкологу, особливо якщо ви входите до групи ризику.