Вчені засумнівалися у користі кетодієти для жінок

Американські вчені з Каліфорнійського університету в Ріверсайді вивчають , як популярна кетодієта та інтервальне голодування працюють на молекулярному рівні і чи однакову користь отримують від них чоловіки та жінки.

Кетогенна дієта або кетодієта – це низьковуглеводна дієта з високим вмістом жирів та помірним вмістом білків. Спочатку застосовувалась при лікуванні епілепсії у дітей.

Ідея кетодієти в тому, що низький рівень вуглеводів і високий рівень жирів і білків змушують організм використовувати жир як паливо. І людина худне. Дієта дуже популярна – у світі існує ціла індустрія кетопродуктів.

Інтервальне голодування працює за схожим принципом, обмежуючи їжу невеликим проміжком часу протягом дня. За години без їжі організм виснажує запаси цукру та переключається на спалювання жиру. Жир перетворюється на кетонові тіла, які мозок використовує як паливо.

Вчені засумнівалися у користі кетодієти для жінок

Незважаючи на популярність цих дієт, вчені ще не визначили гени, які відповідають за їхню ефективність. Поки що фахівці дійшли висновку, що кетодієта менш ефективна для жінок, оскільки жири в чоловічому та жіночому організмі витрачаються по-різному.

«Схоже, що кетодієта не підходить для жінок, тому що ми по-різному метаболізуємо жир і у нас різні гени включаються та вимикаються у відповідь на голодування. Але ми справді не знаємо, чому це відбувається і як це відбувається — це те, що ми сподіваємося збагнути», — сказав професор радіології та клітинної біології Френсіс Сладек.

Погладшати можна навіть від моркви, якщо є її тоннами

Незалежно від того, чи ефективні дієти для чоловіків і жінок, дослідники не рекомендують доводити будь-які обмеження в їжі до крайності. Неясно, чи весь жир переробляється організмом при кетодієті чи інтервальному голодуванні, чи просто накопичується в організмі. Стандартні японські дієти містять 20% жиру, американські дієти в середньому 35%, а кетодієти можуть містити до 70 або 80%, можливо, це неприйнятно високий вміст жиру, попереджають вчені.

«Якщо ви їсте багато жиру, це зрештою зробить вас товстим. В принципі, якщо ви їсте занадто багато чого-небудь, то ви погладшаєте. Навіть якщо це буде одна морквина. Найголовніше – це кількість та якість продуктів, які ви їсте. А також час, коли ви це робите», – сказав Френсіс Сладек.