У молодих людей рідше болить шия, якщо вони не сидять прямо

Нове дослідження австралійських учених, опубліковане у Physical Therapy, опитує встановлену думку про те, що згорблена поза за столом сприяє появі болю в шиї.

У дослідженні вчені продовжили свою попередню наукову працю, присвячену поставі молодих людей. Коли учасникам було по 17 років, дослідники провели об’єктивну оцінку їхньої пози при сидінні за столом. Зараз, коли ці молоді люди досягли віку 22 років, їх попросили відповісти на питання, пов’язані з болем у шиї. Вчені зібрали повні дані про 686 учасників.

У молодих людей буде рідше боліти шия, якщо вони не сидять прямо

«Ми вивчили, як зазвичай сидять люди, і виділили чотири групи поз. Ми хотіли визначити, як часто у людей із цих чотирьох груп розвивається біль у шиї. Ми врахували й інші фактори, які можуть впливати на виникнення болю в шиї, включаючи стать, масу тіла, зростання, наявність депресії, рівень фізичної активності, сидячий час, час використання комп’ютера», – повідомила Карен Річардс (Karen Richards) з Університету Картін , співавтор дослідження.

Виявилося, що ризик розвитку тривалого болю в спині нижчий у дівчат, які сидять у розслаблених позах (із зігнутою спиною та нахиленою вперед головою), порівняно з тими, хто сидить прямо. Для чоловіків такої закономірності вчені не виявили, з ризиком болю в шиї вони не пов’язали жодної пози.

Автори підкреслюють, що результати їхнього дослідження поширюються лише на старших підлітків та молодь. Але вони вказують, що отримані дані порушують питання справедливості сьогоднішніх стандартних рекомендацій для профілактики болю в шиї. Рекомендацію сидіти потрібно переосмислити, вважають вчені.

Ця група австралійських учених «атакувала» міфи про зв’язок пози при сидінні та болі в шиї ще у 2016 році. Тоді при вивченні тих самих 17-річних людей вони не виявили зв’язку між позою при сидінні та ризиком болю в шиї. Біль у шиї частіше виникав у людей із меншою фізичною активністю, зі зниженим настроєм і у тих, хто гірше спить. У тому ж дослідженні вони не виявили користі від різних ергономічних пристроїв, які допомагають змінювати позу під час сидіння.