Дослідження, опубліковане у Menopause, наголошує на необхідності лікування порушень сну у пацієнток зазначеної вікової категорії.
З регулярними порушеннями сну зіштовхуються від 30 до 60% жінок середнього віку. Ця проблема пов’язана зі зниженням якості життя та різними негативними наслідками для здоров’я. У той же час, 44% жінок цього віку страждають від сексуальної дисфункції, 15% відчувають значний стрес у зв’язку з нею.
Згідно з американським визначенням , це «клінічно значущий розлад у здатності до сексуальних реакцій та отримання сексуального задоволення», що триває не менше 6 місяців. Воно може включати:
- Оргазмічні розлади (відсутність оргазму, його досягнення займає дуже багато часу).
- Зниження інтересу до сексу, порушення збудження (може включати відсутність сексуальних фантазій, ослаблену реакцію сексуальні подразники тощо).
- Біль, пов’язаний із сексом (і тривожність із цього приводу).
У новому дослідженні взяли участь понад 3400 жінок, їхній середній вік становив 53 роки. Вчені оцінили сон учасниць за Піттсбурзькою шкалою якості сну, яка включає питання про швидкість засинання, тривалість сну, використання снодійних, млявість у денний час та інші.
Виявилося, що у жінок, які погано сплять, ризик розвитку сексуальної дисфункції приблизно вдвічі вищий, ніж у тих, хто спить добре. У той же час дослідження показало, що хороший сон у жінок пов’язаний з більшою сексуальною активністю.
Результати дослідження не дивують, зазначила співавтор дослідження доктор Стефані Фаубіон (Stephanie Faubion) із Клініки Мейо, яка також є медичним директором Північноамериканського товариства дослідження менопаузи. Її слова наводить CNN: «Якщо ви запропонуєте втомленій жінці сон та секс, вона завжди вибере сон». Фаубіон вважає, що лікарі повинні регулярно запитувати своїх пацієнток про якість їхнього сну. Якщо воно незадовільне, то одним із наступних питань має стосуватися сексуального життя: з великою ймовірністю воно теж не в порядку.
«Це дослідження підкреслює зв’язок між поганою якістю сну та сексуальною дисфункцією. Це дві часті проблеми, з якими стикаються жінки у середньому віку. Медична допомога за них може покращити якість життя», – заявила Фаубіон у прес-релізі Північноамериканського товариства дослідження менопаузи.