Перш ніж розпочати приймати вітамін Д3, обов’язково потрібно проконсультуватися з лікарем.
Нарешті, обравши продукт з вітаміном Д3, обов’язково потрібно переконатися, що даний продукт пройшов реєстрацію, уважно прочитати інструкцію щодо застосування та ознайомитися з усіма можливими ризиками виникнення небажаних побічних ефектів від прийому. На виробників та продавців, покладена велика відповідальність за реєстрацію продукту та чіткість маркування на упаковці для споживача.
Якщо говорити про БАД, то БАД на основі вітамінів та мінеральних речовин дозволені для дітей віком від 1,5 років (згідно Єдиних санітарно-епідеміологічних та гігієнічних вимог до продукції (товарів), що підлягає санітарно-епідеміологічному нагляду (контролю). Для дітей від народження та до 1,5 років вітамін Д3 можна зареєструвати або у вигляді ЛЗ, або у вигляді спеціалізованого харчування, з проходженням відповідної реєстрації.
На жаль, деякі виробники та продавці вітаміну Д3 йдуть на явне порушення вимог законодавства і навмисно надають своєму продукту переваги перед іншими продуктами подібного роду (наприклад, збільшуючи верхній допустимий рівень споживання в добовій дозі або розширюючи сферу застосування, додаючи у споживачів дітей молодше 1,5 років). ). Є приклади широко відомих продуктів із вітаміном Д3, які заявлені продавцями для дітей від народження, але при цьому зареєстровані як БАД.
Отже, ми розібрали всі основні питання, які виникають у молодих мам, а також майбутніх мам, які постають перед вибором вітаміну Д3 для себе та своїх малюків. Незважаючи на те, що вітамін Д3 потрібно використовувати акуратно, після призначення його лікарем або педіатром, вітамін Д рекомендований для профілактики практично всім дітям раннього та дошкільного віку, оскільки це важливий компонент, що впливає не тільки на формування кісткової системи, але і на безліч інших процесів у зростаючому організмі.