Соціальна ізоляція збільшує ризик гіпертонії у жінок

Соціальна ізоляція збільшує ризик розвитку артеріальної гіпертонії у жінок, показало дослідження, опубліковане в Journal of Hypertension. У чоловіків вчені такого феномена практично не виявили.

Вчені проаналізували дані приблизно 28 тисяч жителів Канади, які брали участь у тривалому дослідженні старіння.

Дослідження показало, що у незаміжніх жінок ризик розвитку артеріальної гіпертонії був вищим на 28%, у розлучених – на 21%, а у вдів – на 33%, ніж у заміжніх.

Соціальні зв’язки також впливали на ризик появи високого артеріального тиску. У жінок із найбільш широкими соціальними зв’язками (від 220 до 573 осіб) ймовірність розвитку гіпертонії була на 15% нижчою, ніж у жінок з невеликою їх кількістю (менше 85). Вчені зазначили, що ризик гіпертонії у жінок, який пов’язаний з відсутністю партнера, може бути частково нівельований добрими соціальними зв’язками.

У одружених чоловіків ймовірність появи гіпертонії була трохи вищою, ніж у тих, хто живе окремо, проте в цілому цей зв’язок не можна назвати значущим. Кількість соціальних конітактів у чоловіків була пов’язана з рівнем артеріального тиску.

Автори вважають основним висновком свого дослідження те, що слабкі соціальні зв’язки, зважаючи на все, є для жінок більш небезпечним фактором ризику гіпертонії, ніж для чоловіків.