Вчені дізналися, що важливіше для схуднення: час їди або кількість калорій

Інтервальне голодування – найпопулярніший дієтичний тренд.

Вчені порівняли ефективність інтервального голодування та звичайного обмеження кількості калорій у дієті. Результати їхнього невеликого дослідження були представлені на віртуальній конференції Американського кардіологічного товариства, йдеться у прес-релізі. Нові дані показують, що для схуднення важливіша кількість калорій, а не час дня, коли їх потрібно отримувати.

Інтервальне голодування – найпопулярніший дієтичний тренд. Воно має на увазі харчування лише протягом обмеженого періоду протягом доби (зазвичай – від чотирьох до восьми годин на день). При ньому не потрібно рахувати калорії і можна їсти що завгодно. Останніми роками інтервальне голодування часто стає об’єктом досліджень. Результати цих досліджень нерідко суперечать одне одному. Одні демонструють його безумовну користь для схуднення, інші ставлять під його ефективність.

Що показало нове дослідження

У новому дослідженні брав участь 41 людина із зайвою вагою та цукровим діабетом. Їх поділили на дві групи. Частина учасників (21 особа) мала отримувати 80% калорій у першій половині дня (до години дня). Інші могли їсти протягом 12 годин на добу, вони мали поглинути половину добових калорій після п’ятої години вечора.

Учасники з обох груп отримували однакову кількість їжі щодня, їм видавали спеціально приготовлені страви. У прес-релізі вчені назвали харчування, використане у дослідженні, здоровим та низькокалорійним. Дослідження тривало 12 тижнів.

Автори дослідження вказують на те, що використання стандартизованих страв для всіх учасників має робити результати більш достовірними. У попередніх дослідженнях учасники групи інтервального голодування могли їсти будь-яку їжу.

У цьому дослідженні інтервальне голодування не продемонструвало жодних переваг. Учасники з обох груп схудли приблизно однаково. Вчені вважають, що головну роль у цьому відіграло обмеження добової кількості калорій.