Один із методів стримування поширення нового коронавірусу – рекомендація максимально можливого переходу на роботу з дому (приділену роботу). У зв’язку із такою зміною обстановки можуть з’являтися додаткові чинники, які негативно впливають на здоров’я людей під час роботи. Один із них – регулярне використання телекомунікацій для спілкування з колегами.
У новому дослідженні, яке опубліковано в Journal of Voice, вчені показали, що віддалена робота може призводити до порушень з боку голосу та неприємних відчуттів у гортані.
Вчені зазначають, що раніше було відомо про проблеми із голосом, які часто розвиваються у працівників кол-центрів. Порушення розвиваються не тільки через те, що їм доводиться часто говорити, але й тому, що манера використання голосу при цій роботі відрізняється від такої за звичайного особистого спілкування.
З переходом на «віддалення» під час пандемії у багатьох людей почали з’являтися захриплість, відчуття сухості чи грудки у горлі.
Автори дослідження опитали понад 1500 осіб, які перейшли на роботу із дому. Це перше дослідження, присвячене тому, як регулярне використання таких сервісів, як Zoom та Skype, замість звичайної розмови впливають на голос.
Приблизно третина опитаних повідомила про захриплість. У 85% цих людей вона почалася після початку віддаленої роботи. У 70% учасників дослідження виникло відчуття дискомфорту у горлі.
Вчені пишуть, що захриплість та сухість у горлі можуть порушувати здатність до спілкування, що може погано впливати як на роботу, так і на особисте життя.
Автори дійшли висновку, що людям, які працюють з дому, можуть знадобитися спеціальні тренінги та підтримка, щоб їхній голос залишався в нормі. Вони вказують, що це має бути частиною безпеки на робочому місці.