Задишка та постійний кашель – головні симптоми ХОЗЛ

Майже половина пацієнтів з ХОЗЛ страждає від сильної втрати ваги.

Задишка, кашель, слабкість – далеко не єдині симптоми цього захворювання. У міру прогресування ХОЗЛ пацієнти можуть мати справу зі значною втратою ваги. Згідно з дослідженнями, від 25% до 40% людей із цим діагнозом мають низький індекс маси тіла (ІМТ). Тому якщо у вас діагностована ХОЗЛ або є вказані вище симптоми, різка безпричинна втрата ваги — це важлива ознака прогресування захворювання. Таким пацієнтам особливо важливо добре харчуватися і намагатися дотримуватися здорового способу життя, щоб не погіршити свій стан.

До 50% випадків ХОЗЛ залишаються не діагностованими

За оцінками вчених, до 50% випадків ХОЗЛ не діагностуються, особливо на першій стадії захворювання, коли симптоми ще легкі або помірні. Багато пацієнтів списують задишку на вікові зміни, тому звертаються до лікаря лише у дуже занедбаному стані.

Відсутність своєчасної діагностики також пов’язана з низькою поінформованістю про це захворювання. Компанія Philips провела глобальне дослідження з метою визначення рівня знань людей у різних країнах світу про захворювання дихальної системи. Опитування проходили в Китаї, Індії та США, в них взяли участь 4000 респондентів. Як повідомили автори дослідження, 30% опитаних росіян нічого не знають про способи терапії ХОЗЛ. Тільки 35% пацієнтів з ХОЗЛ згодні, що причиною їх захворювання став обраний ними спосіб життя. Цей показник у нашій країні нижчий, ніж у США, Індії та Китаї, зазначили автори дослідження.

Пацієнти з ХОЗЛ – у групі ризику по коронавірусу

Як і всі люди, які страждають на хронічні захворювання, пацієнти з ХОЗЛ потрапляють до групи ризику тяжкого перебігу та смертності від COVID-19.

Згідно з опитуваннями Philips, пандемія коронавірусу справила величезний вплив на життя людей, які страждають на ХОЗЛ. 56% пацієнтів повідомили, що їм стало важче отримувати лікування, 58% відзначили труднощі із контролем симптомів захворювання. 68% респондентів зізналися, що COVID-19 змусив їх сильніше турбуватися про своє захворювання, а 75% почали шукати способи впоратися зі своїм захворюванням самостійно: відмовлятися від шкідливих звичок, змінювати раціон, набувати системи очищення повітря.