5 безглуздих та небезпечних міфів про бюстгальтери

Одна з найінтимніших і найпривабливіших деталей жіночого гардеробу породила безліч помилкових стереотипів, у тому числі небезпечних. Розбираємо найпопулярніші з них.

5 безглуздих та небезпечних міфів про бюстгальтери

Міф 1: “Кісточки” бюстгальтера збільшують ризик розвитку раку грудей.

Цей популярний міф, який серйозно та надовго дискредитував ліфчики, з’явився з легкої руки авторів книги «Вдягнений для вбивства», що вийшла 1995 року. Автори, які не мали медичної освіти, стверджували, що жінки, які носять бюстгальтери на кісточках по 12 годин на день, мають підвищений ризик раку молочної залози. Нібито ліфчики обмежують функціонування лімфатичної системи, що призводить до накопичення токсинів в організмі. Національний центр досліджень у галузі охорони здоров’я США заявив , що немає жодних доказів цьому. Більш того, біологічні рідини рухаються вгору в лімфатичні вузли в пахвах, а не під грудьми, де розташовуються кісточки бюстгальтера.

«У жінок, які носять бюстгальтери на кісточках, з більшою ймовірністю буде діагностовано рак молочної залози лише тому, що їх носять, як правило, для підтримання грудей великих розмірів. Надмірна вага та велика кількість жирових відкладень підвищують ризик онкологічних захворювань. Але це не означає, що бюстгальтери на кісточках спричиняють рак», – пишуть медики.

Міф 2: Ліфчик врятує від провисання грудей

Скоріше навпаки. Чутки про те, що бюстгальтер стримує провисання, були розвіяні ще в 2013 році. Група дослідників з Університету Франш-Конте вивчила , як впливає носіння бюстгальтера на жіночі груди. У дослідженні взяли участь 330 жінок віком від 18 до 35 років. Для вимірювань використовувалися найточніші та інноваційні інструменти: логарифмічна лінійка та штангенциркуль. У процесі випробувань у жінок, котрі перестали носити бюстгальтер, соски піднялися на 7 мм.

За словами дослідників, носіння бюстгальтера з раннього віку ніяк не впливає на провисання грудей. При носінні цієї деталі гардероба м’язи, що підтримують, не виконують свою функцію. Більш того, ліфчик може ускладнювати кровообіг і зменшувати тонус грудей, особливо якщо він занадто тісний.

Міф 3: Правильно підібраний бюстгальтер може позбавити болю в спині

І це також неправда. Те саме дослідження довело, що носіння бюстгальтера не зменшує болю в спині. А ось неправильно підібраний ліфчик справді може викликати біль у шиї та м’язах грудей, а надмірно тугі лямки можуть створити «борозенку» у м’яких тканинах на плечах.

Крім того, незручний бюстгальтер створює помилкову ілюзію, що у вас болить спина через великий розмір грудей. Невелике британське дослідження показало , що всі жінки, які зверталися до лікаря з наміром зменшити обсяг молочних залоз, носили неправильно підібрані ліфчики, які створювали величезний дискомфорт.

Міф 4: Якщо спати в бюстгальтері, це допоможе зберегти форму грудей

Ніколи не робіть так! Як було сказано вище, бюстгальтер може ускладнювати кровообіг, а коли ви спите це найімовірніше. Обов’язково давайте вашому тілу відпочивати від бюстгальтера, ніякої користі від цього не буде, адже форма ваших грудей залежить виключно від генетики, віку та інших факторів.

Відомо також, що бюстгальтер і будь-який інший одяг, що облягає, може негативно вплинути на якість сну. Надлишковий тиск на шкіру підвищує температуру тіла вночі і знижує рівень мелатоніну – гормону, який регулює годинник сну та бадьоріння.

Міф 5: Якщо займатися спортом у звичайному бюстгальтері, а не у спортивному, груди можуть обвиснути

Спортивний бюстгальтер, який щільно облягає грудну клітку, справді важливий під час фізичних вправ, оскільки він ефективно стримує рухливість грудей, особливо під час бігу чи стрибків. Але це необхідно виключно для забезпечення комфорту тренувань, а не захисту від провисання, яке, ясна річ, від занять спорту не відбувається.

Інша справа, що жінки дуже часто підбирають незручний спортивний бюстгальтер, і деякі з них навіть припиняють тренування через больові відчуття та незручності, які викликає великі груди під час тренувань. Щоб цього уникнути, достатньо підібрати відповідний ліфчик.