Кондиціонер краще провітрювання?

Яка температура має бути у приміщенні?

Відчуття комфорту є дуже суб’єктивним, тому спроби обчислити оптимальну температуру повітря приречені на провал. Рекомендація з інструкцій до спліт-систем свідчить, що перепад між температурою повітря зовні та в приміщенні з кондиціонером не повинен перевищувати десяти градусів – принаймні це оптимально для техніки.

За чутками, у переговорних кімнатах офісу “Фейсбука” завжди підтримується температура +15°C – сам Марк Цукерберг вважає, що це сприяє кращій роботі мозку. Щоби нічний відпочинок вдався, температуру в спальні рекомендується підтримувати на рівні +18°С. Комфортний рівень може відрізнятись на градус-другий залежно від особистих звичок.

Кондиціонер краще провітрювання?

Однозначної відповіді це питання теж немає. Центри контролю та профілактики захворювань США (CDC) вважають провітрювання цілком ефективним методом охолодження приміщень. Росспоживнагляд солідарний і в спеку рекомендує провітрювати, включати вентилятори або кондиціонер. Добре, якщо вікна будинку при цьому виходять у тінистий садок і легкий вітерець забезпечує свіжість. У реаліях міського життя таке навряд чи можливе: шум вулиці та забруднене повітря поблизу великих магістралей нівелюють всю користь провітрювання. До того ж підлогові та стельові вентилятори, як правило, працюють досить шумно, хоч і дають відчуття зниження температури.

Проте проводити вологе прибирання і провітрювати приміщення, в яких працює кондиціонер, рекомендується регулярно: разом ці заходи забезпечують приплив кисню та позбавлення від часток, що забруднюють повітря.

Для людей з хронічними захворюваннями респіраторної системи або шкіри рішення про використання кондиціонера має прийматись після оцінки всіх факторів. Відомо, що симптоми респіраторних захворювань, порушення концентрації уваги та проблеми з боку шкіри сильніше виявляються у тих, хто працює в офісних будівлях із централізованою системою вентиляції та кондиціювання. При цьому для людей, які страждають на серцево-судинні захворювання, кондиціоноване повітря приміщення може бути менш шкідливим , ніж потік з відчиненого вікна, особливо якщо будівля стоїть на жвавій вулиці з високим рівнем і забруднення.