ТОП-5 вагомих причин якнайшвидше відвідати уролога

Уролог займається діагностикою та лікуванням захворювань сечовивідних шляхів. Обов’язково прочитайте цю статтю — можливо, ви даремно відкладаєте візит до цього фахівця.

Що конкретно лікує уролог? В урології є кілька напрямків:

Найчастіше дорослі пацієнти звертаються до уролога коли “припре”, але цього лікаря необхідно відвідувати навіть для профілактики. Американська асоціація урологів (AUA) рекомендує чоловікам щороку відвідувати уролога для профілактики раку простати після 40 років. Жінкам слід раз на рік проходити огляд у цього лікаря після 45 років, оскільки саме в цьому віці починаються гормональні та вікові зміни, які підвищують ризик урологічних захворювань та відхилень у функціонуванні сечостатевої системи. Крім того, регулярно спостерігатися у цього фахівця необхідно жінкам, які перенесли тяжкі пологи.

ТОП-5 вагомих причин якнайшвидше відвідати уролога.

Терміново відвідати уролога необхідно у таких випадках:

  • Порушення сечовипускання

Наприклад, часті позиви в туалет, особливо вночі, відчуття неповного випорожнення сечового міхура, неприємні або болючі відчуття під час сечовипускання, а також нехарактерно тонкий або уривчастий струмінь (у даному випадку мова про чоловіків).

І у чоловіків, і у жінок ці симптоми можуть бути викликані сечостатевими інфекціями. Однак до подібних скарг від пацієнтів чоловічої статі урологи ставляться особливо уважно, оскільки вони можуть свідчити про наявність простатиту, аденоми простати і навіть рак простати.

  • Виділення з уретри та неприємні відчуття

Якщо з сечівника виділяються не тільки сеча та сперма, це симптом запального процесу. Сверблячка, печіння, різі також свідчать про те, що настав час здатися урологу, оскільки якщо це інфекція, то вона може поширитися на інші органи теж (наприклад, на нирки). Однак нерідко ці симптоми можуть виникнути через неякісні презервативи та лубриканти.

  • Болі в промежині, навколо ануса та в попереку

Якщо ви займаєтеся спортом, особливо з важкими вагами і всі ці симптоми з’явилися після інтенсивного тренування, швидше за все, ваш організм просигналив про те, що вам варто стримати свій ентузіазм. Швидше за все, болючі відчуття зникнуть досить швидко після того, як ви дасте собі відпочити. Але якщо біль з’явився без видимих ​​причин і регулярно вас турбує, вам обов’язково варто здатися урологу. Можливо, ці симптоми спричинені порушеннями у роботі сечостатевої системи.

  • Кров у сечі

Це вкрай небезпечний симптом, який може свідчити про онкологічне захворювання. Також кров’яні виділення у сечі можуть спричинити інфекції, камінь у сечовому міхурі чи нирці, пієлонефрит та інші патології. У будь-якому випадку, вам необхідно здатися лікарю якнайшвидше.

  • Еректильна дисфункція

Це чи не єдиний симптом, при появі якого більшість чоловіків негайно вирушить до лікаря без жодних нагадувань. Зниження лібідо, проблеми з ерекцією, хвороблива еякуляція не тільки знижують якість статевого життя, але також нерідко сигналять про серйозні проблеми, такі як простатит, аденома та рак простати. Чим раніше буде виявлено захворювання, тим більше шансів на повне та успішне одужання.

Будь-який із зазначених вище симптомів – привід звернутися до фахівця. Раннє вивчення проблеми може позбавити неприємностей у майбутньому. І не забувайте про профілактичні візити до уролога!