То що робити, щоб підтримувати своїх корисних шкірних бактерій?

Для початку перестати їм шкодити. Чи не частувати з умиванням, використовувати для цього процесу м’які засоби, пам’ятати, що вода сама по собі теж здатна пересушувати шкіру. Цим часом грішать дівчата з жирною та комбінованою шкірою, борючись із жирним блиском та домагаючись протилежного результату. Надмірно очищена шкіра, прагнучи компенсувати нестачу шкірного сала, виробляє його ще більше.

Не варто захоплюватись пілінгами. Контрольована травматизація, що досягається пілінговими засобами, справді ефективна. Обличчя після відновлення виглядає гладким та свіжим. “Моя шкіра чиста, натягнута як дзеркало”, – захоплено пишуть у соцмережах про свої враження дівчини після закінчення періоду пілінгового відлущування. Але здорова шкіра не повинна бути надто чистою. Після пілінгу шкіра ослаблена, її мікробіом порушено, вона схильна до пігментації та почервоніння.

Вже розроблена та продається доглядова косметика, що містить корисні мікроорганізми. У кремах і сироватках, вони, зрозуміло, не живі (інакше їх термін придатності був занадто коротким), а спеціальним чином підготовлені, їх застосування ефективне відновлення мікробіома шкіри.

Дерматологи не втомлюються повторювати, що для збереження гарної шкіри потрібно «лише» зберігати гарне загальне здоров’я, рівний настрій, висипатися, дихати свіжим повітрям, нормально харчуватися різноманітною повноцінною їжею, регулярно виконувати нескладні правила домашнього догляду, займатися помірними фізичними навантаженнями. І ми додаємо ще одне важливе правило – не перестаратися з очищенням шкіри, нехай краще буде немита, так вона буде здоровішою.

Незважаючи на популярність простих істин, жінки чекають на чарівні косметичні засоби, активно експериментують з різноманітними новинками косметології і це чудово. Вчені постійно працюють в лабораторіях над розробкою нових і ефективних кремів і сироваток, що повертають свіжість шкіри і ми всі їх з нетерпінням чекаємо. А поки що займемося домашнім доглядом. Регулярним, щадним, доброзичливим до невидимого друга та захисника здоров’я – мікробіому.