У міру прогресування хвороби Альцгеймера всі симптоми погіршуватимуться

На пізній стадії пацієнти часто втрачають здатність говорити та висловлювати свої бажання та потреби

Підібрали вам докладний матеріал про одну з основних захворювань сучасності.

Чітко плануйте всі дії протягом дня

Незаплановані справи та спонтанні рішення може собі дозволити лише здорова людина, але не пацієнт із деменцією. Оскільки це хвороба людей похилого віку, найчастіше вони страждають від багатьох інших вікових захворювань і нездужань. Намагайтеся спланувати такі важливі справи, як відвідування лікаря, купання, фізичну активність на той час, коли ваш близький відпочив і краще почувається.

Пам’ятайте, що людині з хворобою Альцгеймера важче виконувати будь-які звичні дії, тому краще мати в запасі більше часу, щоб не нервувати і не нервувати його самого.

Давайте більше самостійності

Це дуже непросто, оскільки людина з деменцією втрачає функціональність, у тому числі через проблеми із короткочасною пам’яттю, і часом страшно їй щось довірити. Проте, дуже важливо дозволяти таким людям виконувати прості дії з найменшою допомогою. Наприклад, самостійно одягнутися, накрити на стіл за допомогою підказок, взяти участь у складанні списку покупок та меню.

Якщо ваш близький із деменцією робить щось самостійно, фахівці рекомендують давати прості та чіткі інструкції на кожному етапі. Під час спілкування виключіть відволікаючі фактори на кшталт працюючого телевізора чи радіо, щоб людині було простіше зосередитися.

Нормалізуйте сон та харчування

Людям із хворобою Альцгеймера варто обмежувати денний сон та дрімоту, це може призвести до нічного безсоння. Включайте в щоденний раціон близької людини більше продуктів з низьким вмістом жирів і більше овочів, уникнути проблем з вагою і травленням.

Якщо захворювання перейшло у важку стадію і людина перестала вставати з ліжка, намагайтеся готувати їжу, яку легко жувати та ковтати. Фахівці також рекомендують робити рідини густішими за допомогою желатину та кукурудзяного крохмалю – сік, молоко, суп.

Уникайте стресових ситуацій для ближнього

У людини з деменцією можуть бути найнесподіваніші приводи для переживань, і навіть якщо вони здаються вам примхами, краще звести до мінімуму будь-які стреси для нього. Наприклад, якщо ваш близький навідріз відмовляється міняти одяг щодня, купіть кілька однакових комплектів.

Висловлюйте свою турботу через дотики та улюблені заняття

У міру прогресування хвороби Альцгеймера всі симптоми погіршуватимуться, і на пізній стадії пацієнти часто втрачають здатність говорити та висловлювати свої бажання та потреби. Навіть коли здається, що розум близького остаточно згас, можливо, «серцевина» його особистості збереглася, вважають фахівці. На цьому етапі світ сприймається через органи чуття, і ви можете:

  • включати улюблену музику вашого близького або читати уривки з важливих для нього книг;
  • готувати його улюблені страви;
  • разом розглядати сімейні фотографії;
  • доглядати його, проявляючи турботу в побуті: наприклад, розчісуючи волосся;
  • гуляти разом із ним.

За даними ВООЗ, у всьому світі не менше 50 мільйонів людей страждають на деменцію, і щорічно діагностується близько 10 мільйонів нових випадків захворювання. Хвороба Альцгеймера – найчастіша причина деменції, вона діагностується у 60-70% пацієнтів.