Догляд за людиною з хворобою Альцгеймера – це важке і тривале випробування, і не кожна сім’я має можливість користуватися послугами професійної доглядальниці.
Терпіння та турбота: 8 способів полегшити життя людини з хворобою Альцгеймера.
- Створіть у будинку безпечне середовище
- На жаль, деменція разом із пам’яттю забирає в людини почуття небезпеки, притуплюючи інстинкт самозбереження, і багато пацієнтів гинуть і травмуються вдома. Щоб уникнути цього, вживіть заходів:
- Заберіть з підлоги маленькі килимки, подовжувачі та будь-які предмети, які можуть призвести до падіння. Також встановіть поручні там, де є ризик втратити рівновагу, наприклад, у ванній кімнаті.
- Встановіть замки на всі шафи, де є щось потенційно небезпечне для людини з деменцією . Ліки, алкоголь, токсичні речовини, зброя, колюче-ріжучі предмети повинні бути під забороною для людини з хворобою Альцгеймера як для дитини.
- Зберігайте сірники та запальнички в безпечному місці . Якщо ваш близький із хворобою Альцгеймера курець, завжди стежте за тим, щоб він не залишив запалену сигарету. Тримайте в будинку вогнегасник та встановіть датчики диму.
- Не використовуйте «народні» методи лікування
- Що б вам не говорили знахарки та люди з інтернет-форумів, ефективних ліків від хвороби Альцгеймера не існує. Є лише засоби для уповільнення прогресування патології, але їх має призначити лише лікар.
- При перших симптомах захворювання найефективнішою стратегією є звернення до фахівця для того, щоб визначити ступінь та характер порушень та тактику корекції.
Чого точно робити не варто, так це самостійно призначати собі препарати «для пам’яті» та «для судин», тому що абсолютна більшість таких засобів є неефективними, а в деяких випадках можуть навіть спровокувати погіршення стану.
Заохочуйте фізичну активність
Крім того, що помірні фізичні навантаження сприяють гарному самопочуттю та нормалізації артеріального тиску, вони також можуть допомогти покращити якість життя пацієнта з деменцією. Так, американські вчені з’ясували , що люди похилого віку з хворобою Альцгеймера краще справляються з когнітивними завданнями, якщо вони більше рухаються.
Не варто примушувати людину до виснажливих тренувань, просто виберіть для неї той вид фізичної активності, який приносить йому задоволення і надає сили. Наприклад, повільні прогулянки або робота в саду. Ще краще, якщо ви будете проводити цей час разом.