5 ефективних розтяжок для холодної пори року

Взимку ми горбимося під вагою курток та шапок. Це може вплинути на нашу поставу – призвести до сутулості і навіть до болів у хребті.

5 ефективних розтяжок для холодної пори року

Саме тому взимку так важливо займатися фізкультурою, причому краще робити це до того, як вас спіткає біль і дискомфорт. Якщо не вдається регулярно ходити до зали, робіть вправи у вільний час вдома або на роботі.

Сама згорблена поза, яку ми автоматично приймаємо в мороз, незручна та неприродна для нашого організму. А дослідження показують, що холод у принципі може посилити біль у шиї та спині. Особливо якщо йдеться про роботу на відкритому повітрі.

Якщо ви вже відчуваєте скутість у верхніх відділах хребта і попереку, значить настав час звернути увагу на власний організм і зайнятися йогою, багато асан (пози) з якої схожі на звичайну розтяжку.

Але йога все ж таки більше, ніж набір вправ, це і методики правильного дихання, розслаблення та очищення організму. Сенс будь-яких йогівських вправ зовсім не в тому, щоб навчитися скручуватися в три вузли і ходити склом. Йога вчить знаходити баланс у будь-якій життєвій ситуації. А ще вона зміцнює тіло та дух.

Видів йоги досить багато. У кожному з них зроблено акцент на певні практики. Початківцям зазвичай пропонують дві популярні школи:

  • Хатха-йога – ідеально підходить для початківців. У йозі цього основний акцент йде роботу з тілом.
  • Йога Айенгара — статична практика, якою може займатися найнепідготовленіша людина. Велика увага приділяється ретельному «відбудові» асани.

Дослідження підтверджують, що йога, якщо їй займатися з обережністю та увагою до деталей, зменшує біль у спині та шиї. Крім того, вона заспокоює нерви, що особливо актуально під час підготовки до Нового року та канікул.

Наступні вправи – це досить популярні асани з різних видів йоги, які рекомендує для зимової розминки американська фітнес-тренер і журналіст Стефані Мансур . З ними може впоратися навіть людина без досвіду. Виконуйте їх хоча б раз на день. Дихайте повільно та зосереджено. Йога — хороший спосіб відпочити від денних тривог, зосередитися на своєму тілі і зняти напругу, що накопичилася.

  1. Зворотня молитва

Встаньте прямо, ноги на ширині плечей. Злегка зігніть коліна та розслабте плечі. Заведіть руки за спину та зігніть їх у ліктях. Намагайтеся з’єднати кінчики пальців у середній частині спини і відведіть плечі назад. Якщо така поза здається легкою, стисніть долоні разом у молитовній позі. Зробіть п’ять глибоких вдихів та видихів через ніс.

  1. Поза під кутом

Встаньте прямо і розсуньте ноги, поки між ними не буде близько 120 см. Витягніть руки в сторони, щоб вони були паралельні підлозі. Поверніть ліву ногу так, щоб вона збігалася з лівою рукою. Тримайте праву ногу притиснутою до підлоги, згинаючи ліве коліно під кутом 90 градусів. Нахиліться до лівого коліна, притиснувши ліве передпліччя до лівого стегна. Підніміть праву руку в повітря і піднесіть до вуха так, щоб ваша права ступня утворила пряму лінію з кінчиками ваших пальців. Затримайтеся на п’ять вдихів, а потім перейдіть на інший бік.

  1. Бічна розтяжка

Встаньте ноги на ширині плечей, руки на стегнах. На вдиху повільно нахиліться праворуч, при цьому щільно притискаючи ліву ногу до підлоги. Ви повинні відчути розтягнення лівого боку тіла. На видиху повертайтеся у вихідну позицію, потім поміняйте сторони.

  1. Кішка та корова

Встаньте на карачки, долоні повинні знаходитися під плечима, а стегна – прямо над колінами. Вдихніть і вигніть спину, опускаючи живіт до підлоги, дивіться вперед і відведіть плечі назад, щоб розтягнути груди. Потім видихніть, округляючи хребет до стелі і підтягуючи пупок до хребта.

  1. Стиснення плечима

Встаньте чи сядьте. Круговими рухами обертайте плечима. Перемістіть їх вгору, потім назад, а потім вниз та у вихідне положення. Повторюйте круговий рух приблизно 30 секунд, щоб зняти напругу в спині, шиї та плечах.