Висипання шкіри у дитини: коронавірус або просто алергія?

При зараженні омікрон-варіантом у дітей іноді з’являються характерні висипання на шкірі. Розбираємось, як відрізнити їх від звичайної алергії, щоб вчасно вжити заходів.

Висипання шкіри у дитини: коронавірус або просто алергія? Чому при COVID-19 з’являється висип?

Про те, що при коронавірусі можуть з’являтися шкірні висипання відомо давно, проте при омікрон-варіанті цей симптом став більш поширеним, особливо у дітей. Механізм, що викликає шкірні реакції при зараженні коронавірусом, поки невідомий через брак наукових даних.

На думку професора Ніка Левела (Nick Levell), лікаря-дерматолога лікарні Норвічського університету, причиною може бути специфічна реакція імунної системи на патоген через якісь порушення в організмі, які були ще до зараження. Інша ймовірна причина – це безпосереднє ураження епідермісу під впливом вірусу, що спричиняє осередки запалення.

Розбираємось, чому новий варіант коронавірусу такий небезпечний для дітей і може призвести до госпіталізації.

Як виглядає висип при зараженні омікроном?

Як правило, осередки запалення з’являються на руках, пальцях та області рота. Роздратування може спричинити свербіж, який загострюється в нічний час. Нерідко висип супроводжується підвищеною чутливістю до сонячного світла та іншими джерелами ультрафіолетового випромінювання.

На сьогоднішній день вченим вдалося виділити п’ять різних видів висипу, характерних для коронавірусу:

  • Вогнищеві висипання, схожі на кропив’янку. Це можуть бути білі, рожеві, червоні або фіолетові плями, що найчастіше супроводжується свербежем;
  • Несиметричні плями, як після обмороження. Як правило, вони зникають протягом двох тижнів.
  • Вогнищеві висипання дрібних пухирів, які можуть виникнути до інших симптомів коронавірусу.
  • Плоскі або опуклі пухирі, найчастіше виникають разом з іншими симптомами коронавірусу – підвищена температура, біль у горлі, кашель тощо.
  • Судинна сітка на шкірі. У поодиноких випадках цей вид висипань супроводжується некрозом (відмиранням) тканини.

Що робити, якщо у дитини з’явився висип, а ПЛР-тест негативний?

Висипання може бути ознакою імунного захворювання або звичайної харчової алергії. Однак зараз, коли в Росії відбувається вибухове зростання зараження омікроном серед дорослих та дітей, виключати COVID-19 не можна. Більше того, іноді шкірний висип може бути єдиним симптомом інфекції. ПЛР-тест може бути хибнонегативним, особливо якщо він був узятий занадто пізно або некоректно. Потрібно спостерігати за симптомами. Можливо, лікар призначить повторне тестування.

Як лікувати висип при коронавірусі?

На щастя, шкірні висипання при зараженні проходять без додаткового втручання. Але якщо вогнища роздратування викликають сильний свербіж, який не дає дитині спати, лікар може порекомендувати місцеві протизапальні препарати. Обов’язково проконсультуйтеся із цього приводу з фахівцем.