Хочеться спати в середині дня? 3 простих вправи, щоб підбадьоритися
«Після ситного образу за законом Архімеда належить поспати» — не такі вже жартівливі ці дитячі вірші. Не лише потрібно, а іноді дуже навіть хочеться. Розбираємось, чим викликаний енергетичний спад у середині дня і як його можна подолати.
Опівдні, а ви не можете перестати позіхати, повіки самі опускаються, думки розбігаються, і вам складно зосередитись на справах. Цей знайомий багатьом період зниження енергії називається денним спадом.
Хоча причиною денного енергетичного провалу може бути поганий або недостатній нічний сон, все ж таки спад є частиною нашого нормального денного циклу. А ще він може бути пов’язаний із кількістю кортизолу в організмі. Рівень цього гормону зазвичай підвищується вранці, а потім протягом дня падає.
Існує багато методів подолання післяобіднього спаду, який зазвичай відбувається між 13 і 15 годинами. Наприклад, експерти радять їсти здорову їжу, а не шоколадні батончики, пити більше води чи слухати бадьору музику. Але один із найефективніших способів – це змусити себе рухатися.
Рух допомагає організму перетравлювати їжу та стабілізує рівень цукру. Коли людина активно рухається, у неї виділяється адреналін та норадреналін, ці гормони зменшують сонливість. Причому вам не потрібно бігти марафон, досить найпростіших вправ. Готові підбадьоритися?
Потягніться, як тільки відчуєте втому. Навіть прості розтяжки добре стимулюють кровотік та наповнюють енергією. Зробіть кругові рухи руками та головою, витягніть і напружіть ноги, виконайте кілька скручувань – це можна зробити, навіть розмовляючи по телефону або складаючи звіт.
Намагаємося частіше працювати стоячи (або навіть бігаючи!)
Вже кілька років ми чуємо, що сидіння нарівні з недосипанням — це нове куріння. Сидіти весь день надзвичайно шкідливо. Щоб заповнити запаси енергії та пережити денний спад, купіть стіл для роботи стоячи або навіть комплект зі столу та бігової доріжки чи столу та велосипеда. Звичайно, це простіше зробити вдома, аніж в офісі. Але оскільки в епоху пандемії багато хто працює з дому, ця порада знадобиться багатьом.
Експерти радять стояти не менше 15 хвилин щогодини, щоб уникнути проблем, пов’язаних із сидінням. Проте для боротьби з післяобіднім спадом буде корисно постояти за столом навіть кілька хвилин. А стіл для ходьби або велотренажера ще підвищує ставки у боротьбі зі втомою, оскільки дозволяє активно рухатися, не перериваючи робочих процесів.
Будь-якої вільної хвилинки — виходимо на вулицю
Навіть невелика прогулянка зменшує занепокоєння, покращує настрій та стимулює творчість. Сонячне світло також підвищує рівень серотоніну, а отже, ми стаємо більш енергійними, спокійними, позитивними та зосередженими. І головне – будь-яка прогулянка допомагає пережити денний спад енергії.