Як не заразитись? Правила поведінки у спортзалі

Для того, щоб звести ризик зараження до мінімуму, слід дотримуватися простих правил, що працюють і в інших громадських місцях:

  • Відмовтеся від походу в зал, якщо у вас є симптоми ГРВІ або ви погано почуваєтеся.
  • Віддавайте перевагу менш енерговитратним видам активності – йозі, пілатесу.
  • Дотримуйтесь дистанції. Намагайтеся не наближатися до інших відвідувачів зали ближче ніж на 1,5 метра. Уникайте тісних контактів з іншими людьми у басейні, роздягальнях та холах. Чим активніше ви тренуєтеся, тим більше має бути дистанція.
  • Найчастіше мийте руки. Не їжте після занять на тренажерах до походу до рукомийника, не тріть очі, не торкайтеся рота і носа. Якщо ви використовуєте санітайзер, вміст спирту має бути не менше 70%.
  • Перед використанням протирайте інвентар антибактеріальними серветками. Легке спорядження (еспандери, мат або блоки для йоги) приносите із собою.
  • Не затримуйтесь у залі довше за необхідне.
  • Після повернення додому випрайте спортивний одяг і протріть свій інвентар теплою водою з милом.

Чи варто одягати у тренажерний зал захисну маску?

Медичні маски вже давно довели свою ефективність як спосіб профілактики зараження будь-якої ГРВІ, включаючи коронавірус. Проблема в тому, що працюють вони тільки в тому випадку, якщо одягнені правильно – маска повинна щільно прилягати до обличчя, прикриваючи рота та носа. Займатися спортом у такому захисті дуже складно, адже обличчя під маскою потіє. Крім того, у ній важко дихати.

Незважаючи на дискомфорт, тривале використання медичних масок при правильному носінні не викликає інтоксикації вуглекислим газом та дефіциту кисню.

При носінні медичної маски переконайтеся, що вона правильно сидить і досить щільно прилягає, щоб ви могли дихати нормально. Не використовуйте одноразову маску повторно і завжди змінюйте її, як вона намокне.

Джерело:  ВООЗ

Люди, які планують займатися спортом у громадських фітнес клубах під час пандемії, що триває, повинні пам’ятати про безпеку і без необхідності маску не знімати, але враховувати, що її носіння збільшує навантаження на організм. У спортсменів у масках зростає рівень серцевих скорочень, їм важче впоратися зі звичайними завданнями. Графік тренувань при заняттях у масці має бути щадним.