Бігом від омікрону: чи можна повертатися до спортзалу

Самоізоляція змінила рутину багатьох: у минулому залишилися пробіжки у парку, заняття йогою та походи у фітнес клуби. Результатом стало зростання  загострень хронічних захворювань , хвиля  депресії та тривожних розладів . Омікрон хоч і заразніший, але кількість госпіталізацій при ньому менша. Родичі хворих не зобов’язані відмовлятися від соціального життя, а виходу з лікарняного тепер  не потрібен  негативний ПЛР-тест. Чи не час зайнятися спортом як раніше?

Бігом від омікрону: чи можна повертатися до спортзалу

Головний спосіб передачі вірусу – повітряно-краплинний, при контакті з хворими людьми. Багато хто боїться можливості передачі вірусу через піт. В цьому випадку вкрай небезпечним стає використання будь-яких тренажерів та клубного спортивного інвентарю: матів для йоги, м’ячів, валиків, гантелей. На щастя, нині вчені заперечуютьздатність вірусу поширюватися в такий спосіб. Заразитися через поверхні можна, якщо до вас їх чіпали зараженими руками або на них осіли краплі аерозолю, що містить вірус, але це правило працює для будь-яких предметів загального користування, наприклад, для візків у супермаркеті. Таким чином, спортзал – таке ж громадське місце, як і решта. Так, тут люди дихають більш інтенсивно через заняття спортом, але якщо клуб просторий, це не відіграє значної ролі з погляду небезпеки захворіти.

З іншого боку, як і для всіх громадських закладів, ризик заразитися у спортзалі тим вищий, чим більше випадків ковіда реєструється у вашому регіоні. Під час чергової хвилі захворюваності небезпечно перебуває у будь-яких місцях скупчення людей. Групові заняття спортом не є винятком, вони здатні провокувати нові спалахи хвороби. Якщо у вас є вибір із кількох залів, краще йти до того, де діє обмеження кількості відвідувачів, це знизить ризики.

Як керівництво клубів допомагає клієнтам залишатися здоровими

  • З початку пандемії пройшло чимало часу , і сервіс у клієнтоорієнтованих спортклубах давно підлаштувався під нові реалії:
  • Персонал у спортивних центрах працює у захисних масках.
  • Стійки обслуговування оснащені прозорими бар’єрами.
  • На вході до зали у клієнтів вимірюють температуру тіла.
  • Кількість стільців та місць для відпочинку обмежена.
  • У залах встановлені диспенсери із дезінфектантами для рук.
  • Групові заняття та кругові тренування можуть бути скасовані.
  • Ваше тренування може бути обмежене за часом.

Рішення повернутися до спортзалу має бути виваженим. Перед тим, як піти на заняття, потрібно адекватно оцінити як свій стан здоров’я, так і близьких. Тимчасово відмовитися від занять до спаду захворюваності може бути рекомендовано людям віком понад 65 років і тим, хто живе з літніми родичами. Заняття спортом вдома та на свіжому повітрі залишаються безпечнішою альтернативою фітнес клубам та закритим класам.