Медитація прийшла зі східних релігій та спочатку була частиною духовної практики. Але зараз зовсім необов’язково бути адептом індуїзму чи буддизму, щоб медитувати 5-10 хвилин на день для зняття стресу та підтримання душевної рівноваги. Розбираємось, що думають вчені та медики про цей давній метод «звільнення розуму».
Розслабтеся та дихайте: у чому користь медитації?
На сьогоднішній день проведено чимало досліджень, які підтвердили величезну користь медитації для психічного та фізичного здоров’я. Ці практики можуть давати безцінне почуття спокою та умиротворення, якого так не вистачає в епоху пандемії. Медитація допомагає по-іншому подивитися на складні ситуації, керувати стресом, розвинути концентрацію та творчі здібності
Відомо також, що практики можуть допомогти пом’якшити симптоми різних захворювань, включаючи тривожність, депресію, безсоння, гіпертонії, астми і навіть раку. Проте лікарі попереджають, що медитація не може замінити традиційне лікування, але може бути добрим доповненням.
Ось кілька наукових фактів про медитацію, які можуть надихнути вас вже сьогодні ввечері спробувати цю практику:
Медитація пов’язана зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань
Американські вчені проаналізували дані 61 тисяч людей. Приблизно 10% із них повідомили, що практикують будь-які види медитації. Виявилося, що у цій групі набагато рідше, ніж у немедитирующих, трапляються як чинники ризику хвороб серця і судин, і самі ці хвороби:
- ішемічна хвороба серця – на 49%;
- високий рівень холестерину у крові – на 35%;
- діабет – на 30%;
- інсульт – на 24%;
- гіпертонія – на 14%.
«Я вірю в медитацію, оскільки вона може давати нам відчуття умиротворення та полегшення стресу, призводячи до покращення нашого емоційного стану», – пояснив Чаякріт Криттанавонг (Chayakrit Krittanawong), співавтор дослідження.