Як уберегти свої ноги від плоскостопості та інших неприємностей?

Для щоденного носіння вибирайте зручне взуття з підбором або підйомом 2-3 сантиметри. Якщо у вас широкі стопи, варто придивитися до взуття німецьких виробників, оскільки у Німеччині багато людей мають таку особливість. У свою чергу, в Італії роблять зручну колодку для власників вузької стопи.

  • Не ходіть вдома босоніж. Так, після важкого робочого дня найбільше хочеться зняти взуття і походити по прохолодній підлозі, або надіти затишні тапочки. Однак на жорсткій поверхні навантаження на стопу неправильне, і це теж призводить до плоскостопості, особливо у дітей та тих дорослих, які мають до цього тенденцію. Краще ходити в домашніх туфлях із невеликим підйомом. Для дітей кращі сандалії — це взуття зараз не таке популярне, але воно забезпечує правильний розподіл на стопу у дитини.
  • Частіше ходіть босоніж по землі, піску чи гальці. Зараз для цього найвдаліший час. Наші пращури набагато рідше страждали на плоскостопість саме тому, що значно частіше змушені були ходити босоніж по нерівній поверхні, це сприяє зміцненню м’язів стопи.
  • Займіться плаванням з ластами або виконуйте вправи для зміцнення стопи. Зараз у басейнах пропонують плавати зі спеціальними короткими ластами, які забезпечують гарне навантаження на стопу, м’язи стоп тренуються та підтримуються у тонусі.

Зміцнювати м’язи стоп можна і за допомогою спеціальних килимків, які у великому асортименті представлені в аптеках та інтернет-магазинах.

Контролюйте свою вагу. Це очевидна і десь навіть побита рекомендація, але дуже важлива. За словами експерта, якщо людина із зайвою вагою позбавляється всього на 5-7 кілограмів, навантаження на колінні суглоби знижується у 10 разів. Якщо у вас високий індекс маси тіла, постарайтеся хоча б не носити туфлі на високих підборах чи інше незручне взуття, оскільки ризик розвитку численних патологій зростає у рази.