До чого приводить довге сидіння на роботі

Робочий день скорочує життя на вісім годин, каже народна мудрість.

Проте 10-годинний робочий день у перспективі може скоротити життя суттєво більше, ніж на 10 годин, та неабияк зіпсувати здоров’я.

Самогубство заради грошей: до чого призводить довге сидіння на роботі

Робота 24/7. Величезна кількість людей працює понаднормово з різних причин. Хтось хоче підробити, хтось намагається показати себе з хорошого боку, а багато хто робить це просто під тиском начальства. Збільшується кількість спеціальностей, що передбачають гнучкий робочий день, удосконалюються технології забезпечення віддаленої роботи. Це сприяє формуванню культури роботи “24/7”.

Завдяки дослідженням співвідношення довжини робочого дня, показників продуктивності та ризику хвороб з’явилася концепція оптимального робочого часу. Зараз багато експертів вважають , що цей час – 35-40 годин на тиждень. У цьому матеріалі спробуємо розібратися, що може загрожувати тим, хто регулярно працює довше.

Розплата за надмірно довгий робочий день – далеко не лише втома. Американські центри контролю та профілактики захворювань ( CDC ) вказують , що вплив переробок на безпеку та здоров’я може бути різноплановим, і ми досі дуже мало знаємо про нього.

Від цього можна померти

“Каросі” – японський термін, що означає “заробленість” до смерті (у середині двохтисячних років у країні проводилося розслідування цієї проблеми). Наука підтверджує: заробити до смерті можна. Наприклад, велике британське дослідження показало підвищений ризик смерті серед людей, які працюють понад 55 годин на тиждень. В основному така надмірна смертність пов’язана із хворобами серцево-судинної системи. Аналогічні результати показували дослідження, проведені в Данії та Швеції .

Фізичне здоров’я

  • Інсульт . Французьке дослідження показало , що у тих, хто регулярно працює 10 і більше годин на день, ризик розвитку інсульту вищий майже на третину. Аналогічні висновки демонструє великий мета-аналіз, опублікований в The Lancet : при робочому тижні 40-55 годин ризик інсульту вищий, ніж при робочому тижні 35-40 годин.
  • Ішемічна хвороба серця та інфаркт міокарда . Дослідження, проведене в Японії, виявило , що чим довший робочий день, тим вищий ризик інфаркту. ІХС у тих, хто занадто багато працює, розвивається майже в півтора рази частіше.
  • Гіпертонія . Порівняно з тими, хто працює до 39 годин на тиждень, у людей, які працюють більше, ризик підвищеного артеріального тиску вищий на 14-29%.

Перероблені люди частіше курять, вживають алкоголь, ведуть малорухливий спосіб життя, мають зайву вагу. Кожен із цих факторів самостійно завдає шкоди здоров’ю. Надмірно довгі години роботи також пов’язані з ушкодженнями та нещасними випадками , цукровим діабетом 2 типу , фібриляцією передсердь (небезпечним хронічним порушенням ритму).

Психічне здоров’я

У людей, які переробляють, гірше психічне здоров’я. 12-річне дослідження показало , що при роботі 50-60 годин на тиждень ризик виникнення проблем із психікою на 48% вищий, ніж при роботі 35-40 годин.

Стрес , тривожність та депресію можна назвати вірними супутниками переробок. У працюючих понад 55 годин на тиждень вчені виявляли симптоми тривожності на 284% частіше, депресії – на 267% порівняно з показниками людей зі стандартним робочим тижнем. Те ж саме дослідження показало, що збільшення робочого тижня на 10 годин пов’язане з посиленням симптомів депресії на 40%, тривожності – на 31%.

Суїцидальні думки – ще одна проблема, пов’язана з посвятою роботі надлишкового часу. Велике корейське дослідження виявило , що у працюючих понад 60 годин на тиждень такі думки виникають приблизно на 30% частіше, ніж у тих, хто працює менше.