Психологи вказують, що хропіння шкодить стосункам. Хропіння – не безневинна особливість, воно може стати потенційною причиною багатьох проблем зі здоров’ям і джерелом неприємностей в особистому житті.
Нормальний сон обов’язковий для підтримки психічного здоров’я, недосипання впливає прийняття рішень і настрій. Фахівці вказують, що хропіння може «роз’їдати почуття». Шкодить хропіння і соматичному здоров’ю тих, хто слухає його вночі: наприклад, у партнерів людей, що хропуть, часто виявляють підвищення артеріального тиску.
Нарешті, дуже важлива причина звернутися по медичну допомогу з приводу хропіння – турбота про близьких, тих, хто це хропіння змушений чути. У США 52% жінок, які брали участь в опитуванні, повідомили , що регулярно прокидаються від хропіння свого партнера. Через хропіння партнера недосипають близько 20 мільйонів жителів Великобританії. Людина, що хропе, щоночі «забирає» близько однієї години сну у тих, хто спить поруч з ним .
Коли звертатися до лікаря
Небезпечне чи «безпечне» чиєсь хропіння, може вирішити лише лікар. Згідно з Клінікою Мейо, за допомогою з приводу хропіння потрібно звертатися в таких випадках:
- Якщо хропіння настільки гучне, що заважає оточуючим.
- У разі частих нічних пробуджень через утруднене дихання.
- Якщо під час сну виникають паузи у диханні.
- У разі відчуття слабкості, сонливості, послаблення уваги вдень.
Також насторожують ознаками, що говорять про ризик ОАС, для хропіння людей повинні бути нічна пітливість, біль у грудній клітці, підвищений артеріальний тиск, ранковий головний біль, пробудження з сухим ротом і болем у горлі, зниження лібідо.