Горе в сім’ї: коли потрібно лікувати хропіння

Хропіння – не безневинна особливість, яка просто може злегка заважати близьким і іноді змушувати прокидатися вночі самого хропіння. Воно може стати потенційною причиною багатьох проблем зі здоров’ям і джерелом неприємностей в особистому житті.

  • Горе в сім’ї: коли потрібно лікувати хропіння
  • Обструктивне апное уві сні
  • Що це таке

Мабуть, найнебезпечнішим станом, симптомом якого може виявитися хропіння, є обструктивне апное уві сні (ОАС). При ньому м’язи горлянки надмірно розслаблені, що ускладнює нормальне дихання уві сні. Таким чином, уві сні дихальні шляхи можуть звужуватися або повністю перекриватися на короткий час. Це призводить до того, що кров гірше насичується киснем.

Коли рівень кисню в крові надмірно знижується, людина прокидається (часто вона не усвідомлює це). В результаті страждає на якість сну: люди з обструктивним апное зазвичай прокидаються сонними, відчувають втому протягом дня.

Сучасний світ вимагає сучасних рішень, і операція з позбавлення від хропіння в тренді актуальних медичних технологій.

Які ризики?

Стомлюваність – не найважчий наслідок ОАС. З ним пов’язують:

  • Серцево-судинні проблеми. У людей, які страждають на ОАС, частіше розвивається гіпертонія, яка, у свою чергу, є самостійним фактором ризику хвороб серця та судин. На фоні ОАС можуть з’являтися ішемічна хвороба серця, інфаркт міокарда, інсульт, порушення ритму серця.
  • Порушення обміну речовин. Передбачається, що ОАС може відігравати роль розвитку цукрового діабету, метаболічного синдрому, ожиріння , підвищеного рівня холестерину у крові.
  • Розлади з боку психіки: депресія , порушення когнітивних функцій , тривожність та інші.
  • Вчені знаходять зв’язок між ОАС та захворюваннями багатьох органів, наприклад, глаукомою , хворобами нирок .

Чи буває нешкідливим хропіння?

Зараз немає підстав говорити, що будь-яке хропіння завдає шкоди здоров’ю хропіння. Організація Sleep Foundation, що займається питаннями здорового сну, виділяє кілька ситуацій, при яких хропіння не надає серйозного впливу на здоров’я хропіння. Так воно може з’являтися з віком, оскільки тонус м’язів глотки може знижуватися з часом. Аналогічно, м’язи можуть розслаблятися, призводячи до появи хропіння під дією алкоголю. Також фахівці організації вважають малонебезпечним хропіння при викривленні носової перегородки, запальному процесі в горлі.

Деякі дослідження показують, що хропіння може виявитися небезпечним навіть без апное. Наприклад, його пов’язали з підвищеним ризиком звуження коронарних артерій (вони постачають кров’ю головний мозок). Але такі теорії потребують уточнення.