Як допомогти організму відновитися після недосипання

Нове дослідження показало, що після 10 днів недосипання робота головного мозку не може повністю нормалізуватись навіть через тиждень. Розбираємося, що рекомендують для відновлення організму тим, хто спав недостатньо протягом багатьох днів.

Як допомогти організму відновитися після недосипання

Сучасний світ – світ недосипання. Ми часто втрачаємо хвилини або години сну: через роботу, перегляд відео, серфінг в інтернеті, спілкування з друзями. Помалу наш «борг перед сном» стає очевидним: ми погано почуваємося, погано концентруємося, стаємо нервовими. З роками недосипання робить внесок у розвиток хронічних хвороб. Як відновитись після регулярного недосипання?

Виспатися на одних вихідних і кілька разів подрімати під час перерви на роботі може виявитися недостатньо, щоб  «сплатити борг перед сном». Для відновлення може знадобитися час. Важливо простежити, щоб у майбутньому ефекти недосипання не накопичувалися. Для цього некомерційна організація Sleep Foundation рекомендує :

Дотримуйтесь чіткого розкладу сну. При необхідності його зміни робити це потрібно поступово, на 30-60 хвилин на день.

  • Виробіть порядок відходу до сну. За півгодини до сну приглушіть світло, вимкніть електронні пристрої, займіться розслаблюючим.
  • Протягом дня намагайтеся виявляти достатню фізичну активність, не вживайте продукти з кофеїном перед сном, увечері менше часу знаходитесь перед екранами, не займайтеся в ліжку нічим, крім сну та сексу.
  • Оптимізуйте свою спальню. Температура в ній має бути комфортною, в неї не повинні проникати світло та звуки з вулиці. Подбайте про комфортність ліжка.
  • Після 10 днів недосипання робота мозку не нормалізується протягом тижня

Ми звикли ставитись до безсоння безтурботно, сприймати її як щось неприємне, але не особливо серйозне

Учасникам дослідження щодня проводили електроенцефалографію, щоб оцінити, як на них недосипання. Також вони проходили тести на уважність та зосередженість.

Дослідження показало, що через тиждень відновлення добровольці так і не повернулися до показників, які мали до скорочення часу сну. За цей час до норми повернулася лише швидкість реакції.