Як допомогти організму після COVID-19?

Пандемія триває вже другий рік, але досі немає зрозумілих рекомендацій, як відновлюватись після COVID-19, тому пацієнти змушені займатися самолікуванням.

COVID-19 залишає в організмі «повний безлад», і в першу чергу страждає імунна система. Прийом різних імуностимуляторів лише посилить її дестабілізацію імунної системи, і вона з більшою ймовірністю «нападе» на суглоби, підшлункову та інші органи.

Також не варто приймати різні харчові добавки та займатися фітотерапією – БАДи та «травки» також можуть нашкодити, а не підтримати. Лікар зазначила, що імунна система потребує в середньому 2-3 місяці, щоб відійти від хвороби, вирівняти клітинні показники.

«Дайте імунній системі відпочити: 8-годинний сон, незавантажені дні, смачна, різноманітна овочево-фруктова їжа, сонце, прогулянки в міру сили, мінімум стресу». Фахівець нагадала, що реабілітація після коронавірусу триває від кількох місяців до року. Він залежить від індивідуальних особливостей людини і може включати:

Щодо фізичної активності, то чітких рекомендацій щодо її відновлення після COVID-19 також досі не існує. В одному закордонному огляді пацієнтам радять почекати щонайменше сім днів після того, як зникнуть симптоми захворювання. В іншому огляді лікарі рекомендують почекати щонайменше два тижні та проконсультуватися з лікарем.