Коли повсякденне життя – суцільні забіги на швидкість, вранці не вистачає часу на сніданок, повноцінний обід замінюють випічка та кава, а під час пізньої вечері з’їдається дводенна норма калорій – не дивно, що з’являється печія.
- Рослинні засоби
Серед засобів фітотерапії для лікування ГЕРХ найчастіше згадують аптечну ромашку, солодку, імбир . Невеликі дослідження показали , що полегшити симптоми допомагають препарати мирту, ріжкового дерева, айви. Проте вчені вказують, що дія лікарських рослин потребує кращого вивчення. Нині кількість якісних робіт із цієї теми мало.
Передбачаються, що дія рослинних засобів пов’язана з їх протизапальними та антиоксидантними властивостями, а також з позитивною дією на захисний слизовий бар’єр шлунка та посиленням тонусу сфінктера стравоходу.
ЩО СПРАВДІ ДОПОМАГАЄ ВІД ПЕЧІЇ?
Можливо, вживання розчину соди разів на тиждень не занапастить ваше здоров’я і дасть деяке полегшення. Однак це, напевно, не той метод, який допоможе позбутися печії надовго. Для максимально ефективного вирішення проблеми необхідно підходити до проблеми комплексно та використовувати схвалені лікарями методи.
Ці методи порівняно прості. Насамперед пацієнтам рекомендують зміни у способі життя.
Зміни способу життя, які допомагають позбутися печії
- Якщо у вас надмірна вага, з нею потрібно боротися.
- Перестаньте курити та вживати алкоголь.
- Уникайте ситуацій, у яких підвищується внутрішньочеревний тиск. До них відноситься підйом ваг, носіння одягу, що давить, поясів, корсетів і бандажів.
- У харчуванні потрібно обмежити прийом жирної їжі, кислих продуктів (помідорів, цитрусових, кислих соків), газованих напоїв, шоколаду та кави. Їжа не повинна бути дуже холодною або гарячою.
- Уникайте переїдання.
- Припиняйте їсти за дві години до їди.
- Спати краще на подушці, щоб голову підняли на 10-20 сантиметрів.
При рідкісній – близько двох разів на тиждень – печії ці заходи можуть бути достатнім лікуванням у поєднанні з прийомом антацидних препаратів.
Лікарська терапія
На початкових стадіях ГЕРХ пацієнтам призначають антациди (алюмінію фосфат магнію гідроксид) та алгінати (альгінат натрію). Препарати першої групи нейтралізують кислоту шлункового соку, другий створюють захисний бар’єр на поверхні шлунка. Їх приймають при необхідності – при нападі печії, після їжі або на ніч.
При частій печії лікар може запропонувати курс лікування препаратами, які знижують вироблення кислоти в шлунку – інгібіторами протонної помпи (омепразол) або, рідше, блокаторами Н2-рецепторів (циметидин). У певних випадках потрібне їхнє тривале застосування.