Більшість людей не вміє носити медичні респіратори – висновки вчених із Сінгапуру

За даними Національної університетської лікарні Сінгапуру (National University Hospital in Singapore), люди, далекі від медицини, не можуть одягнути респіратор правильно навіть з інструкцією.

Більшість людей не вміє носити медичні респіратори – висновки вчених із Сінгапуру.

Вчені опублікували лист у журналі Американської медичної асоціації (Journal of the American Medical Association), у якому поділилися результатами дослідження, проведеного у 2015 році після найсильнішого смогу у Сінгапурі. Дим від лісових пожеж в Індонезії створив серйозну загрозу для життя громадян, в аптеках була гостра нестача захисних масок. Через рік з метою попередження нової катастрофи влада Сінгапуру роздала всім громадянам респіратори №95. Оскільки ці засоби призначені виключно для медиків, вчені зацікавилися, наскільки вони придатні для широкого застосування.

У дослідженні взяли участь 714 чоловіків та жінок, яким видали респіратори N95 з докладними ілюстрованими інструкціями, та попросили надіти їх. Лише 90 людей змогли вдягнути маску правильно. Інші припускалися помилок, які так чи інакше знижують захисні властивості респіратора: 61% залишили видимий зазор між маскою та шкірою, і близько 60% не затягнули затискач для носа.

Під час пандемії COVID-19 респіратор N95 став дуже популярним засобом індивідуального захисту у багатьох країнах світу, його пропонують аптеки та онлайн-магазини. Вчені з Сінгапуру зазначають, що ці засоби захисту призначені тільки для медиків, і більшість людей не мають спеціальних знань про те, як правильно ними користуватися. Вони також закликали владу та виробників респіраторів не обмежуватися інструкціями, а випускати докладні відеоматеріали.

Раніше в інтерв’ю MedPortal доктор біологічних наук, професор Школи Системної Біології GMU Анча Баранова також попередила, що медичні респіратори не підходять для людей, які не мають спеціальних знань та навичок. Тому є ризик носити маску неправильно і навіть не здогадуватись про це. Експерт порекомендувала людям, далеким від медицини, використовувати маску-екран, що щільно облягає обличчя.