ГРВІ та реакція на аероалергени (ті, що «висять» у повітрі та впливають на дихальні шляхи) – взаємообтяжливі фактори.
За наявності алергічного риніту та/або бронхіальної астми може посилитися схильність до респіраторних захворювань. Це з порушенням бар’єрної функції слизових оболонок через хронічного алергічного запального процесу.
З іншого боку, є докази, що вірусна респіраторна інфекція може ініціювати, підтримувати та активувати загострення алергічних станів у дихальних шляхах.
Сучасні лікувальні алгоритми дозволяють контролювати алергічні запалення – в результаті їх частота, тривалість та розвиток ускладнень скорочується. І гігієнічні заходи у цьому алгоритмі займають не останнє місце.
Прибирання будинку: як протистояти COVID та алергії. Підтримуйте оптимальну вологість
Насправді, це не так просто, як здається. Відомо, що вірус грипу краще виживає у сухих приміщеннях , а пилові кліщі та суперечки цвілі (найсильніші алергени!) – у вологих . Як уловити баланс, щоб уникнути і того, і іншого? А головне, як виміряти вологість, якщо до самоізоляції ви не купили спеціальних приладів?
- Оптимальна відносна вологість у житлових приміщеннях коливається в межах 40-60%. Тут уже кожен собі вирішує, чого більше боятися – вірусу чи алергії, і, у яку бік (у межах оптимальних величин) можна зрушити.
- Вологість повітря нижче 40% зазвичай відчувається і без приладів: з’являється сухість шкіри та слизових оболонок.
- Вологість у приміщенні понад 60-65% також відчувається як некомфортна. Вона може швидко спровокувати зростання цвілевих грибів – і у людей, схильних до алергії, навіть на ранніх етапах проявляється нежиттю та свербінням в очах.
Регулювати вологість можна за допомогою осушувачів, зволожувачів та очищувачів повітря.