Спосіб сушіння рук впливає на поширення коронавірусу

Сушити чи витирати?  Вчені відповіли на питання, як бути з руками після миття

Наскільки чисті наші руки від вірусів залежить не тільки від того, як ми їх миємо, а й від того, як ми їх сушимо. Про це вчені повідомили на Європейському конгресі з клінічної мікробіології та інфекційних хвороб, який було проведено віртуально. Про нову наукову роботу розповів Forbes.

У новому дослідженні вчені порівняли ефекти паперових рушників та повітряних сушарок для рук. Щоб симулювати вірусне забруднення, в експерименті використовувалися бактеріофаги – віруси, які можуть інфікувати бактерії, але невинні для людини.

Учасникам дослідження забруднювали бактеріофагами руки. Вони мали погано помити руки, витерти їх паперовим рушником або висушити повітрям. Після цього їх просили торкатися різних поверхонь, включаючи ручки дверей, перила, телефони, ручки крісел, а також витирати руки про одяг. Далі вчені перевірили всі ці поверхні наявність вірусів.

Забрудненими виявились 11 поверхонь, які чіпали люди, які сушили руки теплим повітрям, і шість – після торкання руками, витертими паперовими рушниками. Концентрація на поверхнях вірусів була в 10 разів більшою після використання сушарок для рук.

«Є чітка відмінність у залишковому мікробному зараженні рук та тіла за різних методів висушування рук», – цитує Forbes учених.

Автори дослідження вважають, що отримані ними дані можуть поширюватись на новий коронавірус. Пандемія коронавірусу яка вже занапастила безліч людей, ще триває. Пам’ятайте про прості правила безпеки та залишайтеся здорові!

  • Якщо виходите в аптеку і магазин, дотримуйтесь запобіжних заходів
  • Правильно мийте руки та  користуйтеся антисептиком
  • Якщо чхаєте та кашляєте, робіть це правильно
  • Якщо ви захворіли, носіть маску

Якщо у вашому будинку хтось захворів, дотримуйтесь цих правил. І обов’язково дотримуйтесь режиму самоізоляції!