Руйнуємо міфи про гігієну порожнини рота

Чи потрібно чистити зуби?  Руйнуємо міфи про гігієну порожнини рота

Про те, що чистити зуби двічі на день, чув кожен, а ось чому це потрібно робити – питання, на яке мало хто знає відповідь. Адже карієс з’являється навіть у тих, хто користується щіткою вранці та ввечері, – може, воно того не варте? Давайте розбиратися разом.

Міф 1

Зуби чистити не потрібно. Насправді зуби, звичайно ж, потрібно чистити щонайменше двічі на день, як і рекомендують стоматологи. Справа в тому, що після кожного прийому їжі в ротовій порожнині починає утворюватися наліт – тонка плівка із залишків їжі, відмерлих клітин та бактерій. Якщо вчасно не позбавлятися його, емаль і ясна будуть піддаватися шкідливому впливу мікробів, у результаті можуть виникнути карієс чи запалення. Наліт починає з’являтися вже через 2 години після їжі, тому важливо проводити чищення якнайчастіше. Якщо не робити цього протягом тривалого часу, то наліт може перерости в зубний камінь – вже найбільш серйозну проблему, що надає несприятливий вплив не тільки на порожнину рота, але і на весь організм.

Міф 2

Зубної щітки достатньо для повноцінної гігієни ротової порожнини. Насправді зубної щітки – навіть найсучаснішої, електричної – недостатньо. Жодна щітка не здатна очистити міжзубні проміжки, ясенні кишені та інші важкодоступні місця ротової порожнини, де якраз і накопичується найбільша кількість залишків їжі і, отже, інтенсивніше утворюється наліт. Щоб впоратися із цим завданням, після чищення зубною щіткою необхідно користуватися іригатором.

Що таке іригатор? Це спеціальний прилад, який очищає ротову порожнину за допомогою пульсуючого струменя води, що подається під тиском:

  • на 50% ефективніше справляється з бактеріями у важкодоступних місцях, ніж зубна щітка та зубна нитка;
  • на 26% зменшує ймовірність виникнення карієсу;
  • видаляє 99,9% нальоту з поверхні зуба, що обробляється.

Міф 3

Іригатор потрібен лише тим, хто має брекети. Насправді іригатор – прилад, необхідний для кожного. Так, найчастіше про нього дізнаються тоді, коли проходять ортодонтичне лікування, але іригатор має й низку інших показань для використання:

  • кровоточивість та будь-які інші проблеми з яснами, при діабеті чи вагітності. Пульсуючий струмінь води не тільки добре очищає ясенні кишені, та й масажують ясна, покращуючи в них кровообіг і знімаючи запалення;
  • імпланти, коронки, протези та ін. За їх наявності гігієна порожнини рота має першорядне значення і безпосередньо впливає на термін служби встановлених конструкцій;
  • брекети та ретейнери;
  • скупченість зубів;
  • неприємний запах з рота, у тому числі через куріння;

Здоровий стан ротової порожнини – так само є показанням до використання іригатора, оскільки він дозволяє зберегти цей стан якомога довше і запобігти появі стоматологічних проблем.