Профілактика карієсу

Невилікуваний карієс – які можуть бути наслідки здоров’ю всього організму?

Карієс – досить підступне захворювання, яке може довгий час не викликати хворобливих симптомів, тому варто знати, як від нього захиститися.

При профілактиці карієсу важливо підтримувати належну гігієну порожнини рота, яка в першу чергу включає регулярне та ретельне чищення зубів щіткою та зубною ниткою після кожного прийому їжі.

Ключову роль відіграє використання відповідної техніки чищення зубів, досягнення важкодоступних міжзубних проміжків та час, який необхідно витратити на чищення – не менше 2 хвилин. Також важливо обмежити вживання цукру в раціоні та регулярно проходити огляди у стоматолога. Під час таких візитів лікар за допомогою сучасних діагностичних приладів зможе досить рано виявити коріння карієсу та запобігти подальшому поширенню хвороби.

Варто наголосити, що у випадку з дорослими рекомендується проходити контрольні візити кожні півроку. У разі дітей та підлітків їх слід виконувати частіше через інші стани в порожнині рота, які викликають швидший розвиток карієсу. Варто пам’ятати, що затягуючи огляд у стоматолога, ми можемо привести до ситуації, коли карієс проникне глибоко в зуб і може знадобитися його видалення.

Лікування карієсу без болю.

Лікування карієсу полягає у видаленні уражених тканин зуба, закріпленні очищеного зуба за рахунок використання спеціальних пломб на основі сучасних світлозатверджуваних композитних матеріалів. Чим раніше буде виявлено каріозне ураження, тим коротшим і менш інвазивним буде лікування. У разі ранньої стадії захворювання зазвичай буває досить вищезгаданого консервативного лікування. Однак у разі більших каріозних уражень ортопедичне лікування може бути ефективнішим.

У разі більших каріозних уражень вкладки Inlay та Inlay/Onlay Inlay є ідеальним рішенням. Застосування того чи іншого методу лікування залежить від масштабу проблем у порожнині рота пацієнта, діагнозу та рішення лікаря, який після всебічного аналізу реалізує найбільш підходящий метод лікування.

Варто зазначити, що нинішній стандарт лікування значно відрізняється від старих методів, тому навіть люди, які борються з дентофобією, можуть сміливо користуватися безболісним комфортним лікуванням зубів. Досвідчена команда експертів пропонує ефективні та перевірені методи лікування, які допоможуть вам відновити природну та здорову усмішку.

Невилікуваний карієс – які можуть бути наслідки здоров’ю всього організму?

Невилікуваний карієс – проблема не тільки ротової порожнини. Не всі знають, наскільки небезпечні для організму бактерії карієсу і які захворювання можуть викликати. Хронічне запалення в ротовій порожнині в поєднанні зі зниженою імунною функцією може викликати безліч серйозних ускладнень зі здоров’ям, у тому числі:

• менінгіт
• запалення пазухи
• діабет
• хвороби серця (включаючи міокардит)
• захворювання органів травлення (ризик розвитку виразки шлунка)
• захворювання ясен (включаючи пародонтит)
• запалення мигдаликів

Карієс – чи небезпечно це?

Карієс – це захворювання, що викликається бактеріями, які живуть на поверхні зубів і харчуються цукром. Разом з харчовими залишками і слиною вони утворюють так звані наліт, що є м’яким нальотом липкої консистенції. Вже в момент виникнення зубного нальоту можна говорити про початковий карієс. Наліт сприяє демінералізації емалі – явно послаблює її, у результаті утворюються карієси.

Карієс розвивається у кілька стадій. З моменту появи перших пошкоджень емалі до зубного болю, пов’язаного з руйнуванням дентину, може пройти кілька місяців або років. Ця хвороба протікає потай, тому вона така небезпечна. Коли карієс дається взнаки на пізній стадії, можливо вже пізно рятувати зуб. Біль є сигналом початку процесу, що веде від розпаду дентину через залучення пульпи зуба до утворення абсцесу і – у разі нехтування лікуванням – втрати зуба. З появою болю необхідно негайно звернутися до стоматолога. Знеболюючі – це лише тимчасове рішення.

Скільки часу триває лікування карієсу?

Процес лікування карієсу може виявитися як короткостроковим, так і довгостроковим – все залежить від прогресування ураження та кількості зубів, які потребують відновлення. Позбутися невеликої порожнини – справа кількох хвилин. Однак, якщо каріозні поразки вже призвели до незворотного пульпіту та необхідно лікування кореневих каналів, необхідно бути готовим до лікування зуба тривалістю від 1,5 до 3 годин. Тому варто реагувати, коли ми маємо справу з початком карієсу. Тоді досить регулярного видалення нальоту.

Чи боляче лікувати карієс?

Лікування карієсу може бути болючим, якщо дефекти досягають нервових закінчень у пульпі. Однак зараз у великій стоматології використовуються анестетики, щоб повністю зняти біль та прискорити лікування. У клініці ми використовуємо сучасні методи місцевої анестезії, завдяки яким навіть лікування кореневих каналів можна провести абсолютно безболісно.